Strona główna
 KURSY PLANOWANE (na lata kolejne)

Kontakt

 
 
Energia Orgonu

 
  Powrót do KURSY PLANOWANE

Orgon - jest nazwą dla podstawowej energii kosmicznej, którą jako pierwszy badał austriacki naukowiec Wilhelm Reich.
Energia Orgonu jest wszechobecna i wchodzi w skład wszystkich procesów życia na ziemi i w kosmosie.
Tam, gdzie Orgon występuje w większych ilościach, tam życie rozkwita bujnie i promieniuje silną witalną energią. Pojawia się stan zdrowej i żywej atmosfery, wegetacja roślin jest bujna i świeża, pełna życia.
Większość ludzi czuje się nadzwyczajnie w przestrzeni wypełnionej Orgonem, pełna życia i bardziej wypoczęta niż zazwyczaj. Orgon delikatne pobudza kreatywną naturę, siłę i energię życia. Energia pozytywnego orgonu wzmacnia biopole człowieka, może więc wspomagać proces leczenia wielu chorób.

Nauka "oficjalnie" nie interesuje się Orgonem, gdyż nie istnieje żadna naukowa teoria mogąca go choć częściowo wyjaśnić. Ci sami naukowcy chętnie jednak "nieoficjalnie" przyglądają się poczynaniom badaczy tego tematu.
W wiedzy dalekiego wschodu siła życiowa utożsamiana jest z pojęciami "Mana", "Chi" lub "Ki". Jest to również starogermańska siła "Od", atrybut boga Odyna, oraz dziewiętnastowieczna "siła magnetyczna", "magnetyzm zwierzęcy" dr. Mesmera. Wszystko wskazuje na to, iż ORGON jest siłą bardziej pierwotną, bazową dla powyższych jakości, a zarazem scala je w jedno.
Jak pisał W. Reich: “Energia orgonalna to żywa kosmiczna energia Natury... Kosmiczna energia orgonalna wypełnia wszechświat... i... jest spontanicznie pulsującą, wolną od masy energią..."

Na bazie energii orgonu powstał różnego rodzaju urządzenia orgoniczne, służące do poprawy zdrowia. Z pośród nich najbardziej znane są: akumulatory orgonu oraz bardziej współczesne - orgonity (
urządzenia podobne w idei do akumulatorów orgonu, różniące się tylko bodową i kierunkiem działania/przepływu Orgonu).
 

Wykłady naszej Akademii dotyczące "Energii Orgonu" poruszają takie tematy, jak:
- historia i podstawowe koncepcje dotyczące Orgonu
- pierwsze konstrukcje orgoniczne
- współczesne odkrycia i rozwinięcie tematu Orgonu
- Święta Geometria w połączeniu z Orgonem
- zasady działania orgonitów i ich wpływ na zdrowie i przestrzeń człowieka
- wykorzystanie urządzeń orgonitowych w życiu codziennym
- zasadny budowy orgonitów
- wykorzystanie i właściwości minerałów, jako składników orgonitów
- praktyczne warsztaty budowy osobistych urządzeń orgonitowych (każdy z uczestników będzie mógł stworzyć swój własny orgonit)

Ponieważ już od kilku lat skutecznie pracujemy z Orgonem i zauważamy jego niezwykły, witalizujący i harmonizujący wpływ na człowieka - włączyliśmy ten temat do materiału nauczanego w Akademii, aby dzięki urządzeniom orgonitowym zwiększyć poziom energii uczestników.

Wykłady prowadzi: Izabela E. Paletko i Artur Zenowicz-Olpiński

©Akademia Wiedzy Alternatywnej IDAO
Created by
HARMONICA

Tel. 504 188 733, 796 871 888, 885 697 332
e-mail:
kontakt@wiedza-idao.pl